Starbucks Coffee w Warszawie - Naprawa szyb w drewnianych witrynach okiennych

Opis miejsca naprawy

Starbucks to największa sieć kawiarni na świecie. Początki jej istnienia sięgają 1971 roku. To właśnie wtedy - w Seattle w stanie Waszyngton - został otwarty jej pierwszy oddział. W trakcie kolejnych 48 lat punkty Starbucks opanowały 74 państwa, a ich liczba już dawno przekroczyła 27 tysięcy. Jedna z kawiarni popularnej sieci mieści się przy placu Trzech Krzyży na Warszawskim Śródmieściu. Ze względów technicznych konieczne okazało się przeprowadzenie tam naprawy drewnianych witryn okiennych.

Napotkane trudności

W jednej z warszawskich kawiarni Starbucks doszło do popękania szyb, co stanowiło konsekwencję ich przegrzania. Niestety, prace nie mogły ograniczyć się jedynie do konserwacji - konieczna była całkowita wymiana szyb na nowe. Trudności, z jakimi musieli zmierzyć się serwisanci, obejmowały:

  • naprawę stanu dwóch witryn okiennych,
  • problemy, jakich przysporzyła drewniana stolarka okienna,
  • obowiązek szybkiego zażegnania istniejącego problemu.

Warto zauważyć, że fachowcy wykonali swoje zadanie w trakcie jednego dnia roboczego.

Zastosowane działania

Pracownicy serwisu okien, którzy pracowali przy wymianie stolarki okiennej w kawiarni Starbucks zlokalizowanej przy placu Trzech Krzyży w Warszawie, zastosowali następujące działania:

  • wymianę uszkodzonego oszklenia na szyby zespolone o właściwościach antywłamaniowych, wyposażonych również w elementy wykonane ze szkła hartowanego;
  • oklejenie szyb folią bezbarwną, dzięki czemu zyskały odporność na uszkodzenia mechaniczne;
  • po zakończeniu procesu wymiany, serwisanci wykonali silikonowanie całości.

Zadanie powierzone pracownikom serwisu zostało wykonane w sposób kompleksowy i profesjonalny.

Efekt prac po naprawie

W wyniku przeprowadzonych prac został wyeliminowany problem uszkodzeń obecnych na starych szybach. Tym samym zwiększono poziom bezpieczeństwa tego miejsca i zmniejszono współczynnik przenikania ciepła - latem łatwiej jest utrzymać niską temperaturę we wnętrzu, a zimą obserwuje się mniej znaczące straty, jeśli chodzi o ogrzewanie.