Sąd Rejonowy na Warszawskim Mokotowie - Naprawa i regulacja okien drewnianych

Opis miejsca naprawy

Jednorazowy, kompleksowa naprawa drewnianej stolarki okiennej został przeprowadzony w Sądzie Rejonowym na warszawskim Mokotowie. Prace skupiły się wokół Wydziału Ksiąg Wieczystych, który jest zlokalizowany przy al. Solidarności. Budynek został wzniesiony w latach 1912-1913. Czasami nazywany jest „Gmachem Hipoteki”. W Promieniu 2 km od obiektu znajdują się siedziby Sądu Najwyższego i Sądu Okręgowego w Warszawie.

Napotkane trudności

Administracja budynku, w którym mieści się Wydział Ksiąg Wieczystych, zleciła przeprowadzenie konserwacji obecnych w nim stylizowanych okien drewnianych. Serwisanci podjęli się naprawy i regulacji:

  • okuć okiennych ROTO,
  • szyb zespolonych;
  • mechanizmów odpowiadających za otwieranie okien (w tym przypadku rozwierno-uchylnych).

Całościowy czas pracy wyniósł około 2 tygodnie.

Zastosowane działania

W ramach naprawy okien drewnianych w gmachu Sądu Rejonowego na warszawskim Mokotowie wykonano:

  • wymianę uszczelnień technicznych i elementów okuć,
  • regulację i konserwację stolarki okiennej,
  • zamianę szyb zespolonych na nowe (nastąpiło to w wyniku wykrycia pęknięć i zarysowań na powierzchni starego oszklenia).

Warto wspomnieć także, że serwisanci dokonali również wymiany uszkodzonych klamek.

Efekt prac po naprawie

W konsekwencji przeprowadzonych prac konserwacyjnych, budynek zyskał świeższy wygląd, a jego współczynnik przenikania ciepła się zmniejszył. Dzięki temu koszty utrzymania go w sezonie zimowym zostały zminimalizowane. Co więcej, efektem całej naprawy jest również podwyższenie poziomu komfortu u osób zatrudnionych w Sądzie Rejonowym na Mokotowie.