Opis miejsca
Gmach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przy ulicy Dobrej został oddany do użytku w grudniu 1999. Z dostępnych danych wynika, że w 2017 roku, liczba zapisanych czytelników wynosiła ponad 16 tysięcy. Osobami odpowiedzialnymi za stworzenie projektu budynku są Marek Budzyński i Zbigniew Badowski. Obecnie w obiekcie można przechowywać około 5 milionów woluminów zbiorów.
Napotkane trudności podczas naprawy
Administrator budynku warszawskiej Biblioteki Uniwersyteckiej zlecił przeprowadzenie generalnej naprawy okien aluminiowych. Do zadań serwisantów należało:
- wymienienie uszkodzonych szyb zespolonych, uszczelek oraz okuć okiennych
- przeprowadzenie konserwacji nowo zamontowanych okuć,
- wyregulowanie okien.
Warto wspomnieć, że prace naprawcze w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej zlokalizowanej na warszawskim Śródmieściu, będą zlecane ponownie, jeśli zleceniodawca dostrzeże taką potrzebę.
Zastosowane działania
Podczas wymiany szyb zespolonych w Bibliotece Uniwersyteckiej, zostały zastosowane rozwiązania dźwiękochłonne i przeciwwłamaniowe. Warto również zaznaczyć, że w oknach zainstalowano okucia SIEGENIA, które wyróżniają się nowoczesnym designem i wysokim poziomem funkcjonalności.
Efekt prac po naprawie
W wyniku generalnego serwisu okien w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej, budynek zyskał nie tylko w kwestii swojego wyglądu, ale również pod względem bezpieczeństwa (instalacja systemu antywłamaniowego). Co więcej, wymiana szyb, okuć i uszczelek przyczyniła się do zmniejszenia współczynnika przenikania ciepła, co z kolei pozwala na poczynienie oszczędności finansowych podczas sezonu zimowego.